Najčastejšie otázky a odpovede na tému Montované domy:

AKÚ ŽIVOTNOSŤ MÁ MONTOVANÝ DOM (DREVODOM)?

Odpoveďou môžu byť aj niekoľko storočí staré zrubové stavby, ktoré stále stoja a slúžia svojmu účelu. Ak je reč o panelových drevomoch, v našich končinách sa začali prvé domy touto technológiou stavať pred cca 90 rokmi a dodnes sa v nich býva. Rovnako je to aj so stavbami postavenými technológiou SIP, ktorá sa začala používať v 50. rokoch v USA. Dokonca aj počas živelných katastrof preukázali montované domy vysokú odolnosť, mnohokrát dokonca väčšiu ako murované domy. Preto obavy o technickú životnosť montovaných domoch / drevodomoch vôbec nie sú na mieste, dokonca rekonštrukcie a prerábky sú v porovnaní s murovanými stavbami jednoduchšie, preto nie je problém, prispôsobiť po rokoch dom vašim zmeneným potrebám.

NEMÔŽU MONTOVANÝ DOM (DREVODOM) NAPADNÚŤ HLODAVCE?

Táto obava je úplne neopodstatnená, napriek tomu sa s otázkou často stretávame. Panely SIP sú samozrejme odolné voči napadnutiu hlodavcami alebo hmyzom a penová výplň je pre ne nestráviteľná.

 

JE CENA MONTOVANÉHO DOMU (DREVODOMU) NIŽŠIA V POROVNANÍ S MUROVANÝM DOMOM?

Cena hrubej stavby montovaného domu a murovenej stavby sa nejak zásadne nelíši, nejde teda o žiadny podozrivo lacný materiál. Drevodom zo SIP panelov vám však dokáže peniaze ušetriť iným spôsobom – v prvom rade tým, že má vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti, vďaka čomu výrazne zníži výdavky na kúrenie. Sú tu však aj ďalšie výhody – možnosť nasťahovať sa do domu veľmi rýchlo od začiatku výstavby, vďaka čomu znižujete napríklad platby za bývanie v prenajatom byte; až o 10% vyššia úžitková plocha v porovnaní s murovaným domom – pri rovnakej zastavanej ploche, či lacnejšia základová doska vďaka nízkej hmotnosti stavby.

 montovane-domy_otazky-a-odpovede

Ak máte iné otázky, ktoré by ste chceli mať zodpovedané, napíšte nám cez náš kontaktný formulár a radi Vám ich zodpovieme.