Remeslo ako živnosť

Ak ste v sebe vždy videli a cítili dušu umelca, ktorá sa potrebuje predrať na povrch, viete, o čom hovoríme. Možno ste aj niekedy uvažovali nad tým, že si zo svojej záľuby urobíte živnosť, no nevedeli ste, ako to celé urobiť a čo to vlastne znamená. A možno ste ani nevedeli, že vaša práca alebo to, čomu by ste sa chceli venovať, patrí k remeslám. Informácií je určite všade veľké množstvo a my vám ponúkame niekoľko z nich, ktoré vám budú určite vyhovovať.
 britské mince
Odbornú spôsobilosť musíte preukázať
Hoci to zo začiatku znie veľmi jednoducho, založiť si živnosť ako remeselník nie je len tak. Výučný list alebo potvrdenie o ukončení prílušneho učebného alebo študijného odboru jednoducho potrebujete. Postačí aj osvedčenie o čiastočnej kvalifikácii. Ak nemáte požadované vzdelanie, potrebujete zodpovedného zástupcu, ktorý požadovanú prax spĺňa.
 
Čo všetko k tomu patrí
K remeselným živnostiam patrí naozaj veľké množstvo vecí. Delia sa na niekoľko kategórií, väčšinou podľa výrobného materiálu. Čiže sa logicky delia na výrobu kovov, motorových prostriedkov, zdravotníckych, spracovanie kameniva a zemín, potravinárstvo (čiže cukrárenská výroba, výroba piva, mliečnych výrobkov a mäsiarstvo), drevárska výroba nábytku a mnohé iné. K remeslám patria nevyhnutne aj služby ako napríklad manikúra, kaderníctva, kozmetika, ale aj čistenie komínov a pohostinská činnosť.
postava s kufrem 
Dane a odvody
Čo sa týka daní a odvodov, pri remeselných živnostiach, takisto ako pri všetkých druhoch živností, sa platia všetky úplne rovnako. Rozdiely sú len v uplatnení paušálnych výdavkov, ktoré sú o niekoľko percent iné ako pri bežných živnostiach.
 
Dúfame, že vám naše rady boli aspoň trošku užitočné a že ich oceníte, poprípade posuniete niekomu z vášho okolia, ktorý má o takúto živnosť záujem. Váš priateľ, známy alebo niekto z rodiny sa určite poteší každej rade, ktorú mu poskytnete.

Posted in Nezařazené